Důležitost podpory při kojení

06.06.2024

🌸 Jak vytvořit ideální prostředí pro úspěšné kojení 🌸


Dnes se chci s vámi podělit o téma, které mi leží na srdci - důležitost podpory při kojení. 🌺 

Rozumím a ze svých zkušeností dobře znám, že kojení může přinášet nejen radost a krásné chvíle, ale i nejrůznější výzvy, pocity i otázky. Proto je tak moc důležité cítit podporu a porozumění.


Nabídnout podporu a porozumění během kojení ale není jen o fyzické pomoci, je také o empatii a porozumění vašim pocitům. Porozumění vašim potřebám. Velmi dobře si pamatuji, že kojení může být náročné fyzicky i emocionálně, a proto je důležité vytvořit si ideální prostředí, které vám pomůže cítit se pohodlně a bezpečně. To může zahrnovat klidné a relaxační prostředí, podporu vašich blízkých a pochopení (a také naplňování) vašich potřeb.


Mějte také stále na paměti, že každá žena a její dítě mají svou jedinečnou cestu a tak i jejich potřeby jsou individuální. Co vyhovuje jedné ženě a jejímu miminku, nemusí vyhovovat jiné ženě a naopak. Nesrovnávejte se proto s ostatními. 💕Pokud se ovšem necítíte jistá nebo necítíte dostatečnou podporu ve svém okolí, nebojte se požádat o pomoc laktační poradkyni a požádejte ji o radu i povzbuzení. 🌸

 Jsme tu pro vás. 🌸

Vytvořte si webové stránky zdarma!