Odmítání prsu

06.06.2024

Zažily jste se svým miminkem u kojení toto chování? Odmítání prsu, přerušované přisávání, odtahování se, neklid a pláč během kojení?


Pravděpodobně se jednalo o tzv. bojkot kojení, kdy dítě reagovalo na nedostatečný tok mléka.
Pokud jste v takové situaci, je dobré se osobně poradit s laktační poradkyní – jejich seznam najdete na mamila.sk.


Mezitím můžete zkusit několik tipů, které mohou pomoci:


✅ Svlékněte se do půli těla a dítě nechte jen v plence, aby byl zajištěn co největší kontakt kůže na kůži.
✅ Během kojení se pohybujte, můžete kojit vestoje a pohupovat se, kojit miminko umístěné v šátku či nosítku nebo klidně na gymnastickém míči, což vám pomůže dítě uklidnit a stimulovat jeho přisávání.
✅ Při přisávání k prsu zkuste jemně přejíždět bradavkou po horním rtu dítěte, aby otevřelo ústa co nejvíce, a rychle se pokuste o co nejlepší přísátí. (Podrobný popis ideálního přisátí najdete také na mém profilu). Nejdůležitější ovšem je, aby se brada dítěte dotkla prsu jako první a mezi nosem dítěte a prsem zůstal malý prostor, což pomůže dítěti dobře pít.
✅ Během kojení stlačujte prs a držte jej stlačený, dokud dítě pije. Uvolněte stisk, když přestane pít a opět jej stlačte, jakmile začne znovu sát. Tímto způsobem podpoříte tok mléka a usnadníte dítěti sání.


🌸 Pokud takové situace znáte a týkají se i vás a vašeho miminka, nezoufejte, většina potíží s kojením má šanci na zlepšení, pokud se Vám dostane erudované pomoci a podpory. Nenechte to zajít příliš daleko a pamatujte, že pokud něco řešíme ihned, máme větší šanci na brzké odstranění jakýchkoliv potíží. 🌸


Jsem tu pro vás. 🌸

Vytvořte si webové stránky zdarma!